ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ତ୍ରୈମାସିକ ନେଟ ଲାଭ ୧୨.୧% ବୃଦ୍ଧି ସହ ୪୮୬୩ କୋଟି ଟଙ୍କା

ବାଣିଜ୍ୟ /ବ୍ୟବସାୟ
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଇନଫୋକମ ଲିମିଟେଡ଼ ପକ୍ଷରୁ ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ତ୍ରୈମାସିକ ଆର୍ଥିକ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ଅପ୍ରେଲ ରୁ ଜୁନ ୨୦୨୩ ତ୍ରୟମାସରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ନେଟ ଲାଭ ୧୨ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ୪୮୬୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ହୋଇଥିବା କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ପୂର୍ବ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର ସମାନ ତ୍ରୟମାସରେ ଜିଓର ନେଟ ଲାଭ ୪୩୩୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ରହିଥିଲା । ଅପ୍ରେଲ ରୁ ଜୁନ ତ୍ରୟମାସରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ର ମୋଟ ଆୟ ପୂର୍ବ ବର୍ଷର ସମାନ ସମୟରେ ରହିଥିବା ୨୧୯୯୫ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୨୪୧୨୭ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ପହଂଚିଛି । ଏହି ତ୍ରୟମାସରେ ଜିଓ ୯୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରାହକ ଯୋଡି ଦେଶର ସର୍ବବୃହତ ଡିଜିଟାଲ ସେବାପ୍ରଦାନକାରୀ ଭାବରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ସୁଦୃଢ କରିବା ସହିତ ମୋଟ ଡାଟା ଟ୍ରାଫିକ ୨୮.୩ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୩୩.୨ ବିଲିଅନ ଜିବିରେ ପହଂଚିଛି । ଜୁନ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଜିଓର ମୋଟ ଗ୍ରାହକ ସଂଖ୍ୟା ୪୪.୮୫ କୋଟିକୁ ବୃଦ୍ଧିପାଇଛି । ଜିଓର ଗ୍ରାହକ ପିଛା ମାସିକ ରାଜସ୍ବ (ଆରପୁ) ୧୮୦.୫ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ସେହିଭଳି ୫ଜି ନେଟୱାର୍କର ପ୍ରସାର ଏବଂ ଜିଓ ଫାଇବରର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ବଳରେ ଜିଓ ନେଟୱାର୍କରେ ମାସିକ ଡାଟା ବ୍ୟବହାର ଏହି ତ୍ରୟମାସରେ ୧୧ ଏକ୍ସାବାଇଟ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି । ଏହି ଅବଧିରେ ଜିଓ ୧୧୫୦୦୦ ନୂଆ ନେଟୱାର୍କ ସାଇଟରେ ୬୯୦୦୦୦ ୫ଜି ସେଲ ମୃତୟନ ସହିତ ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ସହର ଓ ନଗରରେ ପହଂଚିବା ସହିତ ଉଭୟ ନେଟୱାର୍କ ଉପଲବ୍ଧତା ଓ ଗ୍ରାହକ ଅନୁଭୁତିରେ ସର୍ବାଗ୍ରେ ରହିଛି । ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ତ୍ରୟମାସରେ ଜିଓ ପ୍ଲାଟଫର୍ମସ ଲିମିଟେଡ଼ (ଜେପିଏଲ) ର ନେଟ ଲାଭ ୧୨.୫ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ୫୦୯୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ହୋଇଥିବା କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ଜିଓ ପ୍ଲାଟଫର୍ମସର ତ୍ରୈମାସିକ ଇବିଆଇଟିଡିଏ ୧୪.୮ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ରେକର୍ଡ ୧୩୧୧୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ହୋଇଛି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଦେଶର ସର୍ବବୃହତ ଡିଜିଟାଲ ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀ ଭାବେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ସୁଦୃଢ କରିବା ସହିତ ସାରା ଦେଶରେ ୫ଜି ସେବାର ଦ୍ରୁତ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଜାରି ରଖିଛି । ନିକଟରେ ଦେଶର ପ୍ରାୟ ୨୫ କୋଟି ୨ଜି ମୋବାଇଲ ସେବା ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କୁ ୪ଜି ସେବାକୁ ଉନ୍ନୀତ ହେବାର ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରି ଏହା ଜିଓ ଭାରତ ୪ଜି ଫିଚର ଫୋନ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛି । ମାତ୍ର ୯୯୯ ଟଙ୍କାରେ ଉପଲବ୍ଧ ଜିଓ ଭାରତ ୪ଜି ଫିଚର ଫୋନରେ ଉତ୍ତମ ମାନର ଭଏସ କଲିଂ ସୁବିଧା ସହିତ ଜିଓ ସିନେମା, ଜିଓ ସାବନ ଭଳି ମନୋରଞ୍ଜନ ଆପ୍ପ ସହିତ ଜିଓ ପେ ମାଧ୍ୟମରେ ୟୁପିଆଇ ପେମେଂଟ ସୁବିଧା ରହିଛି ।

powered by social2s