ଆଇଆଇଟିରେ ୧୦୦କ୍ୟୁବ ଷ୍ଟାର୍ଟ ଅପ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଓଡିଶା
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

ଜଟଣୀ: (ଶୁଭେନ୍ଦ୍ର ଶତପଥୀ)ଏକ ଅଦ୍ୱିତୀୟ ପଦକ୍ଷେପ ମାନ୍ୟବର କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା,ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଏବଂ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଆଇଆଇଟି ଭୁବନେଶ୍ୱର ର ଅନୁସନ୍ଧାନ ଏବଂ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ପାର୍କର ପରିବର୍ତ୍ତନଶୀଳ ୧୦୦ କ୍ୟୁବ୍ ଷ୍ଟାର୍ଟ ଅପ୍ ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି । ଆଇଆଇଟି ର ବୋର୍ଡ଼ ଅଫ ଗଭର୍ଣ୍ଣାସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଆର ପି ସିଂହ,ଟିଭି ନରେନ୍ଦ୍ରନ୍ ଏମଡି ଏବଂ ସିଇଓ, ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ୍, ଗ୍ଲୋବାଲ୍ କରୋଜିସନ୍ ର ଜେନେରାଲ୍ ଆଟୋମିକ୍ସ ହେଡ୍ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଡକ୍ଟର ବିବେକ ଲାଲ,ଡକ୍ଟର ଆଶିଷକୁମାର ଚହାନ,ଏମଡି ତଥା ସିଇଓ ଏନଏମ, ଡକ୍ଟର ଟିଟି ଧୋନି ମନ୍ତ୍ରୀ ଡେପୁଟି ହେଡ ମିଶନ, ଫିନଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ଡଚିଣ୍ଟନ ବଷ୍ଣବ, ମିଶନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଟଳ ଇନୋଭେସନ୍ ମିଲାନ୍, ଏନଆଇଟିଆଇ ଆୟୋଗ ଏବଂ ସହ- ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ତଥା ସିଇଓ ଓଭେନ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ମଧୁମିତା ଆପୱାଲ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ l ଆଇଆଇଟିର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରଫେସର ଶ୍ରୀପଦ୍ କର୍ମାଲକର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ସୂଚନା ଦେବା ସହ ୧୦୦କ୍ୟୁବ ଇନିସିଏଟିଭକୁ ଉପସ୍ଥାପନା କରିଥିଲେ l ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରେ ବିଭିନ୍ନ ଦେଶର ପ୍ରତିନିଧି, ବିଭିନ୍ନ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କୂଳପତି, ଆଇଆଇଟି ପ୍ରାଧ୍ୟାପକ ଓ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ l ପ୍ରାୟ ୨୦ଟି ଶିଳ୍ପସଂସ୍ଥା,୩୦ଟି ଷ୍ଟାର୍ଟ ଅପଏବଂ ୩୦ଟି ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶକାରୀ ସହ ଏମଓୟୁ ସ୍ୱାକ୍ଷର କରାଯାଇଛି | ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମାନ୍ୟବର ମନ୍ତ୍ରୀ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ୧୫୦୦ ସିଟ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଅଡିଟୋରିୟମକୁ ଉଦ୍ଘାଟନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ୪୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଭିତ୍ତିଭୂମି ପ୍ରକଳ୍ପର ଇ- ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ।ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଆଇଆଇଟି ସିଇଓ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଏବଂ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ଉଦ୍ୟାନର ସିଇଓ ଡକ୍ଟର ସୁଭାନକର ପତି ଧନ୍ୟବାଦ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ l

powered by social2s